%100 Güvenli Alışveriş Ne Anlama Gelir ?

 

Sitemiz, sipariş ve üyelik işlemleri sırasında 256 bit SSL güvenlik alanı içindedir.guvenli-alisveris-1 Bu, teknik olarak olarak kırılması mümkün olmayan bir şifreleme türüdür. Kredi kartınıza ait bilgiler veri tabanımızda kesinlikle kaydedilmemektedir. Satın almak istediğiniz ürünlerin sipariş işlemlerini başlattığınız anda özel güvenlik alanına yönlendirilirsiniz. Bunu adres çubuğundaki http:// yazan kısmın, https:// şeklinde ve yeşil renkli olmasından anlayabilirsiniz. Siz, kredi kartı bilgilerinizi girip siparişinizi onayladığınız anda, kart bilgileriniz bankanız ve sizin aranızda kurulan köprü vasıtası ile bankanıza şifrelenerek iletilir. Eğer kart bilgileriniz geçerli ise, bize sadece bilgilerinizin onaylandığına dair mesaj gelir. Bu sayede kredi kartı bilgilerinizin başka birilerinin eline geçme ihtimali ortadan kalkmış olur. Kredi kartı bilgilerinizi iSertifika.com yetkilerinin dahi görmesi mümkün değildir.

Güvenlik sertifikası bulunmayan, içeriği yetersiz, güven vermeyen, açık adres ve firma unvanları bile belirtilmeyen sitelerden alışveriş yapmanız risk almanız demektir. Kullanıcı bilgileriniz ve adres bilgileriniz, teslimat işlemlerinin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi ve her alışverişinizde iletişim bilgilerinizi tekrar girmemeniz için veri tabanımızda şifrelenerek korunur. Bu bilgiler sadece teslimat ve fatura için kullanılır. Üçüncü kişilere gösterilmez, devredilmez. Vereceğiniz her siparişiniz de kredi kartı bilgilerinizi tekrar girmeniz gerekmektedir.

 

SSL Sertifikası Hakkında

SSL kelimesi Secure Sockets Layer’in baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Kullandığınız browser ile bağlı olduğunuz sitenin web sunucusu arasında güvenlikli bilgi alışverişini sağlayan bir yöntemdir. geotrustBir web sitesinde dolaştığınız ve bilgi girişi yaptığınız zaman, yaptığınız işlemlerin üçüncü şahıslar tarafından izlenme olasılığı vardır. Giriş yaptığınız kişisel bilgilerinize, kredi kartı numaranıza ve sizin için önemli ve gizli kalması gereken diğer bilgilere, teknolojik açıdan son derece gelişkin olanaklara sahip diğer kullanıcılar tarafından ulaşılması ve bunların isteğiniz dışında kullanılması olanaksız değildir. SSL güvenlik sistemi, bu tür istenmeyen durumları önlemek için geliştirilmiş bir şifreleme yöntemidir. SSL güvenlik alanında gönderdiğiniz bilgiler, çözülmesi imkânsız olan bir kodlama sistemiyle şifrelenir. Girdiğiniz bilgiler önce şifrelenir ve diğer kişiler tarafından okunması imkânsız bir bilgiye dönüştürülür. Bu bilgi ancak diğer uçtaki web sunucu tarafından çözülüp anlamlı bir bilgi haline getirilebilir. Bu yetki uluslararası güvence altındadır. SSL özel ve kamusal kullanım için anahtarlar içeren patentli bir
algoritma kullanır. Web sunucu, tarayıcı’ya onun mesajları şifrelemesini sağlayan kendi kamusal anahtarını gönderir. Bu kamusal anahtarın şifrelemekte kullanılmasına rağmen, bu şifreleri çözemez. Sadece sunucudaki özel anahtar şifre çözme işlemini gerçekleştirme yetkisine sahiptir. Bu arada, tarayıcıda bu bilgiler için farklı doğrultulara giden kendi özel anahtarını yaratır. SSL güvenlik alanının bu özellikleri sayesinde, herhangi bir kimse kamusal anahtara ulaşmış olsa bile ya da bir şekilde işleme “sızma” şansını yakalamış olsa bile, asla şifreyi çözerek doğru bilgilere ulaşamayacaktır. SSL güvenlik alanı sayesinde, girmiş olduğunuz sitenin “gerçekten girmek istediğiniz site” olduğundan da emin olabilirsiniz. Bir üçüncü kişi, girmek istediğiniz sitenin özel anahtarına bir şekilde ulaşmış ve yanlış bir kamusal anahtar üzerinden siteye erişim çabalarını yönlendirmiş olabilir. SSL, web sörfçülerinin ve sitelerinin kimliklerini tescil etmek gibi bir işleve de sahiptir. Sonuç olarak SSL kullanan sitemizin verileri güvenli bir şekilde aktarıldığından tamamıyla emin olabilirsiniz.

Dünya üzerinde şimdiye kadar bilinen bir SSL kırılması yaşanmamıştır. Medyaya da geniş çapta yansıyan internet üzerinden kredi kartı bilgisi çalınması olayları insanların yanıltılarak SSL sertifikası bulunmayan sitelere bilgi vermeleri, arayüz taklitleri ve bilgisayarların güvenlik eksiklerinden kaynaklanmaktadır. Biz sizin bilgilerinizi korumak için tam güvenli altyapıyı hazırlamış bulunuyoruz; size düşen ise bilgisayarınızın güvenliğini sağlayıp girdiğiniz kart bilgilerinin bizzat kendi bilgisayarınızdan çalınmasını önlemektir.

 

Kredi Kartı Güvenliği ve 3D Secure Nedir?

Sipariş aşamalarında kullandığınız kredi kartı bilgileriniz sunucularımızda tutulmamaktadır. guvenliYapılan işlemin mağazalardan yaptığınız işlemle arasında hiçbir fark yoktur. Biz kart numaranızın sadece son 4 rakamını görürüz. Bu kayıtlar da bize bankamız tarafından sağlanmaktadır. İnternet üzerindeki alışverişlerin güvenliğinin arttırılması amacıyla Visa ve Mastercard tarafından geliştirilen bu sistemde, herhangi bir ödeme işlemi sırasında kartınızın sahibi olan bankanın web sitesine yönlendirilerek Kredi Kartınıza ait şifre ile onaylama işlemi gerçekleştirilmektedir. Böylelikle kart numaranız başkaları tarafından biliniyor olsa bile şifrenizi sadece siz bildiğiniz için elektronik güvenliğinizi sağlamış oluyorsunuz. Sistemin Visa kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına “Verified By Visa”, Mastercard kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise “SecureCode” isimleri verilmektedir. Bu sistemi aktive etmek için ayrıca bir ücret ödenmesi gerekmemektedir.