Gizlilik Politikası

Madde 1. iSertifika™, www.isertifika.com sitesi üzerinden kullanıcılar tarafından kendisine elektronik ortamda iletilen kişisel bilgileri, Gizlilik Politikası ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında, üçüncü kişilere açıklamayacaktır. Kişisel bilgiler, kişi adı-soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi içermekte olup, kısaca “Gizli Bilgiler” olarak anılacaktır.

Madde 2. iSertifika™, işbu Gizlilik Politikası ve Kullanıcı Sözleşmesinde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirket veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. Kendi bünyesinde, müşteri profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanılabilecektir. Üyelik aşamasında verdiğiniz ad, soyad, fotoğraf, başarılı olduğunuz eğitimlerin adları profil sayfanızda 3. kişilerin bilgisine sunulabilir. Dilediğiniz an profil kısmından bu erişimi kapatabilirsiniz.

Madde 3. iSertifika™, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. iSertifika™ web sitesi alt yapısı 256 Bit GeoTrust SSL kripto şifreleme ile korunmaktadır. iSertifika™tarafından gerekli bilgi güvenliği önlemlerinin alınmasına karşın, www.isertifika.com sitesine ve sisteme yapılan kötü niyetli saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, iSertifika™’nın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

Madde 4. iSertifika™, kullanıcılara ve kullanıcıların www.isertifika.com sitesinin kullanımına dair bilgileri, teknik bir iletişim dosyasını (Çerez-Cookie) kullanarak elde edebilir. Ancak, kullanıcılar istedikleri takdirde teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyası gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde, tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.

Madde 5. iSertifika™, işbu Gizlilik Politikası hükümlerini, dilediği zaman www.isertifika.com/gizlilik/ sitesinde yayınlamak suretiyle, tek taraflı olarak değiştirebilir. Değişiklik yapılan Gizlilik Politikası hükümleri www.isertifika.com/gizlilik/ sitesinde yayınlandığı tarihte yürürlülüğe girer.

Madde 6 . iSertifika™ üyeleri kendileri hakkında hangi bilgilerin saklanmış olduğunu öğrenmek için ücretsiz olarak yazılı bilgi talep edebilirler. İhtimal dahilindeki kısıtlamalar, düzeltmeler veya bilgilerin silinmesi hakkındaki talepler (yasaların öngördüğü ölçüde) derhal işleme alınmaktadır.

04/04/2015   TSİ 17:05

 

 

“Bir şeyi ezberlemek, bilmek demek değildir.”

Montaigne